Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Xantypy a Koktejl

9. března 2017 v 23:43 | Lady In Brown |  Knihy, časopisy a knihovna
Už nevím jak dlouho, ale pořád si říkám, že sem musím dát článek o únorové Xantypě. Mezitím mi ale došla i březnová, tak to vezmu najednou. A k tomu přidám i březnové číslo Koktejlu.

Xantypa - únor

Tak tady mě zaujal především rozhovor s ministrem Hermanem, který se vrací i k událostem kolem jeho strýce Jiřího Bradyho. Určitě bude zajímavý i článek o Meryl Streep, newyorském hotelu Chelsea nebo o pětaosmdesátinách Miloše Formana. Ten budoucí čas používám záměrně, protože nevím, kdy se k tomu dostanu. Všude je takového hezkého čtení... Dalším počinem tohoto čísla je rozhovor s Milanem Lasicou, reportáž o Prodané nevěstě, a to nikoli té naší, nýbrž z Afriky, za deset krav (sic!). A samozřejmě článek od Martina Fendrycha, který je v každém čísle a glosuje aktuální společenské dění.
Xantypa - březen

V březnovém čísle, které jsem už z malinké části přečetla, mě mile překvapil rozhovor s Williamem princem z Lobkowicz o tom, jak se svou ženou Alexandrou podporují umění, dále článek o mé oblíbené české lokalitě - Šumavě, konkrétně o Roklanské chatě, nejvýše položeném stavení na Šumavě, i s dobovými černobílými fotografiemi, a článek o Justinu Janu Berkovi, od roku 2007 převoru cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě. Ale je toho mnohem víc, co tu stojí za přečtení: Marie Leopoldina, ochočená hrošice Jessica nebo české stopy ve Vratislavi. Prostě tenhle úžasný časopis dovede vždycky mile překvapit!
Koktejl - březen

Březnový Koktejl jsem si koupila hlavně kvůli nádherné obálce s červeným slonem. V tomto čísle se totiž, kromě jiného, dočtete o sloním sirotčinci v Keni. Dalšími místy reportáží březnového vydání jsou např. Kostarika, Tibet, Portoriko nebo Patagonie. Protože na webu Koktejlu jsou nějak zpomalení a nemají tam aktuální obálku, nemohu Vám ji, bohužel nabídnout. Ale slona snad pozná každý z nás...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.