Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Hladkoun leopardí

18. března 2017 v 20:45 | Lady In Brown |  Oceánografie
HLADKOUN LEOPARDÍ - TRIAKIS SEMIFASCIATA

Hladkou leopardí, nazývaný také žralok leopardí, je nepřehlédnutelným a dosti hojným obyvatelem většiny zálivů táhnoucích se podél pobřeží severní Kalifornie ve Spojených státech.

Má velice atraktivně zbarvené, protáhlé tělo s řadou tmavých skvrn a sedlovitých ploten, vynikajících výrazně ze základního šedohnědého zbarvení. Nápadné zbarvení z něj také dělá jednoho z nejoblíbenějších chovanců veřejných akvárií. Všechny ploutve má rozloženy způsobem charakteristickým pro moderní žraloky, ale na rozdíl od jiných druhů nemusí být v neustálém pohybu, aby mohl dýchat. Ve skutečnosti je dosti líný. Má malé, zašpičatělé zuby, které používá k chytání velice různorodé kořisti. Za potravu mu slouží ryby, rybí jikry, krevety, krabi a měkkýši.

Každý rok se hladkouni leopardí stěhují ze zátok při pobřeží do vzdálenějších vod mírného pásma severozápadního Pacifiku. Potápěči a kajakáři je mohou pozorovat nad písčitým nebo bahnitým dnem na vzdálenějších místech pobřeží. Hladkoun leopardí je neškodný, ale vzhledem k tomu, že žije společensky a stěhuje se v početných hejnech, bývá často chytán v obrovském množství.

V době dosažení dospělosti bývají samci menší než samice, ale časem je o něco přerůstají. Samice rodí každé jaro až 24 mláďat.

Fotografie: Zivazeme.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.