Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Shromáždění v truhlářství

18. února 2017 v 18:53 | Lady In Brown |  Od života do života
Říká se, že uprostřed noci se konalo v jednom truhlářství zvláštní shromáždění. Sešla se různá pracovní nářadí, aby urovnala rozdíly, které jim nedovolovaly pracovat. Kladivo mělo v úmyslu shromáždění řídit, ale vzápětí je ostatní upozornili, že bude muset odstoupit. "Nemůžeš vést shromáždění, kladivo," řekl mluvčí. "Jsi příliš hlučné a stále jen boucháš do zdi." Kladivo přiznalo svou vinu, ale navrhlo: "Jestli nebudu řídit shromáždění, tak žádám, aby byl vyloučen i šroub, neboť se s ním musí mockrát zatočit, než je k něčemu platný." Šroub řekl, že vyloučení přijímá, ale i on navrhl podmínku: "Pokud půjdu já, ať odejde také brusný papír, neboť jeho způsob jednání je příliš drsný a s ostatními má jen spory." Brusný papír na to odvětil, že neodejde, pokud nebude vyloučen metr a k tomu dodal: "Metr ostatní poměřuje jen podle svého měřítka, jako by byl jediný dokonalý."
Právě v tom důležitém okamžiku se nečekaně objevil truhlář, oblékl si pracovní plášť a pustil se do práce. Použil kladivo, brusný papír, metr a šroub. Opracoval dřevo, až se proměnilo v kus nábytku. Po skončení práce odešel. Když truhlářství utichlo, shromáždění se vrátilo k předchozí debatě. A slova se ujala pilka, která dosud mlčela: "Vážení, viděli jsme, že všichni máme sice vady, ale truhlář pracuje s našimi přednostmi. Díky nim máme svou hodnotu. A tak navrhuji, abychom se nesoustředili tolik na naše slabá místa, ale užitek vyplývající z našich silných stránek." Shromáždění tedy ocenilo kladivo za jeho sílu. Šroub byl vychválen za jeho schopnost spojovat. Brusný papír vyzdvihli pro umění brousit a zjemnit drsný povrch. A pokud jde o metr, všichni se shodli že měří přesně a správně. Cítili se pyšní na své silné stránky a možnost spolupráce.

Další příběhy pro uzdravení duše, Karmelitánské nakladatelství 2010
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.