Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Kunštátská kaple - 28. srpna 2015

9. února 2017 v 23:24 | Lady In Brown |  Fotografování
Kunštátská kaple se nachází na hlavním hřebenu Orlických hor a s nadmořskou výškou 1037 metrů je nejvýše položenou sakrální stavbou Orlických hor. Postavena byla v barokním slohu roku 1670 a zasvěcena Navštívení Panny Marie. Sloužila k Bohoslužbám pro dřevařské dělníky z Tyrol, kteří přišli do Orlických hor za prací.
V místě, kde kaple stojí, se stýkají čtyři katastrální území - Malá Zdobnice, Velká Zdobnice (obojí patří k obci Zdobnice), Kunštát u Orlického Záhoří a Černá Voda u Orlického Záhoří (obojí patří k obci Orlické Záhoří). Kolem kaple prochází červeně značená Jiráskova cesta.
Po 2. světové válce a odsunu německého obyvatelstva byl interiér kaple zničen. Rekonstrukce se uskutečnila v 60. letech 20. století a následně až po roce 2000. 18. června 2005 byla kaple znovu slavnostně vysvěcena biskupem Dominikem Dukou.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Zdenka | 10. února 2017 v 7:22 | Reagovat

Je krásná, snad se k ní někdy dostanu ;-)  :-)  :-)

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 10. února 2017 v 10:31 | Reagovat

[1]: Já bych ji moc chtěla zažít takhle v zimě, za plného sluníčka. Ale taky doufám, že se k ní ještě někdy dostanu, protože tehdy jsem měla málo času tam pobýt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.