Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Co všechno se u mě stalo v posledních dnech

16. února 2017 v 19:50 | Lady In Brown |  Jak žiji
1. událost: můj svátek

Nikdy jsem svátky ani narozeniny neslavila s nějakými kamarády ve stylu párty apod., takže se to bez toho obešlo i letos. Vlastně ani v rodině neděláme žádné velké oslavy, prostě na to nejsme zvyklí. Komorní prožití mi úplně stačí. Dostala jsem spoustu přáníček, dobrůtky, penízky a od maminky kromě mých v poslední době zamilovaných hořických trubiček také tento nádherný velký hrníček s kočičím motivem, který mi připomíná našeho posledního kocourka Černouška.
2. událost: 70. narozeniny mého tatínka

Tak tohle se slavilo trošičku víc, jelikož v sobotu přišel jeho bývalý kolega ze zaměstnání, který k nám párkrát do roka zajde na návštěvu. Přinesl mu krásnou pivní sklenici se sedmdesátkou a také dlouhý stojan nebo jakousi poličku, kde bylo 14 různých lahví piva. Od nás dostal knížku S Baťou v džungli, letos vydanou novinku o Janu Antonínu Baťovi, která se mi, mimochodem, bude hodit i do Čtenářské výzvy jako letos poprvé vydaná kniha, dort ve tvaru rozevřené knihy, řezy Nebe v hubě, a až staje tolik sněhu, že budeme moci zajet autem až k domu, tak i štípačku na dřevo, která zatím čeká někde v prodejně.3. událost: má první letošní návštěva Neratova

V pondělí jsem spojila jednu záležitost v Žamberku s návštěvou Neratova, kde jsem byla naposledy začátkem září. Bylo to poprvé, kdy jsem Neratov zažila zasněžený, a zároveň také poprvé, kdy jsem tam slyšela odbíjet zvon. Zřejmě tam není dlouho... Počasí bylo výborné...slunné, teplé, naprosto ideální pro fotografování. Nemohla jsem tam však být dlouho, jen necelé tři čtvrtě hodiny. ale určitě se tam zase brzy podívám.


4. událost: výlet na Bukovou horu a Jeřáb, ledopád v Hradiskách

Protože celý tento týden zatím bylo fantastické počasí, udělala jsem si včera ještě jednu túru do Čenkovic, které v horní části leží sevřené z jedné strany Bukovou horou (958 m) a z druhé Jeřábem (900 m). Je to nejvýše položená obec Pardubického kraje. Počasí bylo fantastické; tak teplo, že jsem si musela rozepnout vestu a povolit šátek kolem krku, abych se neroztekla. Obloha byla nádherně modrá, bez mráčku, a sluníčko se fakt činilo. Nejhorší byla cesta z parkoviště nahoru ke sjezdovkám. Jelikož je to stíněno zástavbou, byla silnice pokryta ledem a neposypaná, což jsem fakt nechápala. Navíc jsem se musela vyhýbat autům jedoucím oběma směry a protože silnice vede hodně do vršku, nebylo to někdy zrovna jednoduché. Bohu díky se mi však nic nestalo. Lidí tam bylo poměrně dost na to, že byl prostředek týdne, ale hádám, že někteří tam přijeli strávit jarní prázdniny dětí. Kdo je má tento týden, tak si to na horách mohl fakt užít, při tom nádherném počasí.
Po návratu autobusem do Jablonného, kdy jsme v Orličkách potkali havárii, jsem zašla ještě do Hradisek vyfotit nádherný ledopád na Žižkově skále, která je využívána jako cvičný horolezecký terén. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Zdenka | Web | 17. února 2017 v 7:10 | Reagovat

My taky slavíme jen tak, že jsme rády, že se sejdeme :-), jo vlastně přijede i táta, tak rádi :-D  :-D Zrovna v sobotu nás to čeká, teda mě, uvařit jim a upéct :-) Tenhle týden bylo krásné počasí a fotky máš moc pěkné :-) Dnes už prší....

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 19. února 2017 v 18:25 | Reagovat

[1]: Děkuji za pochvalu, Zdeni...u nás v pátek sněžilo a pak to přešlo do sněhu s deštěm. Ale teď je to nové zase dole.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.