Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Návštěva na Vitanově

25. ledna 2017 v 21:10 | Lady In Brown |  Jak žiji
V úterý 17.1. jsem se ráno vydala na Vitanov, což je součást obce Pastviny, kde bydlí jedna z mých četných příbuzných, i když u ní je to specifičtější tím, že jsme příbuzné přes oba mé rodiče. Svět je zkrátka malý a mých příbuzných hodně. Usmívající se Jela jsem ji navštívit proto, abych jí přivezla naše obecní a školní kroniky, protože její předkové pocházeli ze Sobkovic a ona je velká genealožka.

Strávily jsme spolu krásné čtyři hodiny povídáním, jídlem, modlitbou...a ten čas utekl jako nic. Protože jsem cestou k autobusu chtěla udělat několik fotografií zasněženého Vitanova, i když bylo zataženo, odcházela jsem před jednou hodinou na autobus do Žamberka, kde jsem přestupovala. Kromě různých dobrůtek jsem si odvážel i lístek a řízek rýmovníku, takže čekám, jestli zakoření.

Vždycky jsem se ráda stýkala s lidmi o dvě generace staršími a zajímalo mě jejich vyprávění o starých (zlatých) časech. Čím jsem starší, tím to mám raději. Člověk by se měl ptát na to, jak se dříve žilo, dokud je koho se ptát, protože v knihách se vyčte mnoho, ale vlastní zkušenost je vždycky nejlepší.

A na závěr přidávám pár vitanovských fotek...

Pohled k Zadnímu Dolu

Kaple sv. Dominika, severovýchodní pohled

Dům, kde jsem byla na návštěvě

Kaple, čelní pohled

Silnice dolů do Pastvin

Kříž nad kaplí

Vitanovský penzion

Pohled dolů do údolí k Pastvinské přehradě; na kopci na horizontu se nalézá Vejdova lípa

A tady dost nepovedená fotka rýmovníku...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.