Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Jak jsem byla na Andělu Páně 2

29. ledna 2017 v 21:58 | Lady In Brown |  Akce kulturní a jiné
Musím se hned zkraje přiznat, že jedničku jsem poprvé viděla teprve loni. Z jednoho prostého důvodu: měla jsem zato, že veškeré nové pohádky, které se točí pro čas vánoční, za mnoho nestojí. Když však přišla do kin dvojka a hromadně se začalo mluvit o tom, jaký je to trhák, nějak mi to nedalo. Začala jsem shánět informace a těšila se na 23.12., kdy ji měli večer vysílat na ČT v prime time. Jenže nakonec se koukalo na něco jiného, a tak jsem si ji našla a pustila na YouTube...a zalíbila se mi. Přesto jsem však nečekala, že bych snad na dvojku šla do kina, kde jsem naposledy byla na Koljovi (sic!), natočeném v roce 1996, se svou babičkou. Prostě jsem si myslela, že si na ni počkám do příštích Vánoc. Jenže...

Když se začalo v médiích hovořit o tom, že skrze ten nepatrný záběr prezidentského kandidáta Michala Horáčka se možná pohádka nebude moci vysílat, protože by to bylo vzhledem k předvolební kampani nemožné, a když jsem ze všech stran slyšela, jak je to úžasná pohádka, někde i ve smyslu, že dvojka je ještě lepší než jednička, přemýšlela jsem, že bych do toho kina přece jen zašla. Čekat rok, když vůbec není jisté, jestli ji vysílat budou, se mi nechtělo. A tak jsem si z plakátu u nás v obchodě zjistila, že nejbližší volný termín v sousedním Jablonném nad Orlicí je na čtvrtek 26.1.2017. Chvíli jsem ještě váhala, ale nakonec touha zjistit, jestli je dvojka fakt lepší zvítězila.

Týden předem jsem si zakoupila lístek, kde jsem si dokonce mohla vybrat, kde chci sedět. Dělalo to na mě dojem, že účast tentokrát nebude kdovíjaká, což se na místě potvrdilo, nicméně, protože v Jablonném, jak jsem se dozvěděla od přátel, šlo už o sedmé promítání, není se celkem čemu divit. Dohodla jsem si nocleh u příbuzných a pak už jen stačilo čekat na ten kýžený čtvrtek.

V kině se nás sešlo odhadem kolem šedesáti plus ti, co byli na balkoně. Seděla jsem na kraji v předposlední řadě a měla jsem tudíž perfektní rozhled, protože směrem k plátnu přede mnou hodně doširoka neseděl nikdo. Bylo krátce po půl šesté, když zhasla světla a akce mohla začít.

A dojmy ze samotné pohádky? Čekala jsem hodně, ale byla jsem ještě víc překvapená a určitě souhlasím s tvrzením, že dvojka je ještě lepší než jednička. Jedna scéna lepší než druhá, excelentní herci, např. Bolek Polívka v roli Košťála, majitele krejčovské dílny, je fakt padouch par excellence, super hlášky...jedním slovem PARÁDA! Za tuhle fantastickou podívanou bych dala i dvě stovky, protože za stovku, kterou jsem zaplatila, to bylo zadarmo. Postupem času se začalo rozehřívat i publikum, odvážili jsme se i smát, ačkoliv přiznávám, že jsem se musela hodně kontrolovat, a být to doma, prskala bych smíchy.

Protože jsem chtěla pro svou kamarádku do Nizozemí udělat nějaké fotky, měla jsem v ruce svůj fotoaparát. Něco se povedlo, něco méně, něco vůbec...scény se rychle střídaly a několikrát se mi stalo, že jsem zmáčkla spoušť na jeden záběr, ale pak se ukázalo, že to vzalo až ten následující. Nu, což... Natočila jsem i jedno kratičké video, s písničkou, kterou Petronel s Uriášem zpívají v krejčovství Magdaleně (Vica Kerekes).

Po hodině a tři čtvrtě, která utekla jako nic, byl konec. Pokud bych měla příležitost, klidně bych šla znovu, protože to bylo skutečně parádní dílo, které všem vřele doporučuji. Jsem ráda, opravdu ráda, že jsem šla, protože jablonské kino se bude nejméně do konce tohoto roku zavírat kvůli rekonstrukci, a jelikož jsem neřidička, jet někam jinam do okolních měst by pro mě bylo dost náročné, zejména co se zpáteční cesty týká. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.