Dej každému dni šanci, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve Tvém životě.

Nádhera mého života... Asi tušíte, o čem bude tento blog...ano, správně, o všech radostech a nádherách mého života. Osobně se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě. Najdete zde všechno, co mě více či méně zajímá a co tvoří můj život, s jedinou výjimkou, a tou jsou Orlické hory. Věnovala jsem jim samostatný blog, který najdete pod tímto odkazem: Po západu slunce... Potěšíte mě, když se budete vracet a nalézat zde inspiraci pro svůj život.

Vaše Lady In Brown


Nové přírůstky v mé knihovně

11. prosince 2016 v 17:15 | Lady In Brown |  Knihy, časopisy a knihovna
Tak se konečně dostávám k tomu, abych se s Vámi podělila o to, jaké nové knížky mi doma přibyly. Protože jsem obrovská knihomolka, což sice není bezprostředně podmíněno tím, že jsem knihovnicí v naší malé obecní knihovně, protože knihy a čtení jsem milovala odmalička, pustit mě do knihkupectví nebo ještě hůře do jakýchkoli levných knih, na výprodeje apod. je krajně neuvážené.

Koncem listopadu jsem byla na kontrole u svého neurologa v okresním městě. V jednom z tamních knihkupectví jsem měla objednánu knihu Nejkrásnější texty Alžběty od Trojice. Je to kniha textů francouzské bosé karmelitky, před dvěma měsíci kanonizované, sv. Alžběty od Trojice (1880 - 1906), sepsaná P. Conradem de Meester, snad největším žijícím znalcem její spirituality.


Jenže ještě dříve než jsem došla k onomu knihkupectví, procházela jsem kolem Kulturního domu, kde jsem kdysi měla maturitní ples. V přízemí je středně velká místnost, kde se často konají různé výprodeje...a tak tomu bylo i tento den a konkrétně s knihami. Protože jsem měla spoustu času, vešla jsem dovnitř a začala prohlížet stoly plné nejrůznějších knížek, CD, DVD, omalovánek a nevím, čeho všeho ještě. Nejprve mě celkem nic neupoutalo; teprve po chvíli jsem objevila pár knížek, které by určitě stály za přečtení, nicméně kupovat jsem je nechtěla. Obešla jsem to z druhé strany, a ejhle: mé zamilované knížky o nacismu. To bylo něco na mě. Nakonec u mě skončily dvě: Stauffenberg: Muž, který chtěl zabít Hitlera, autora Wolfganga Venohra, a od Roberta M. Edsela a Breta Wittera Po stopách nacistických pokladů. Byly tam i další, ale nechtěla jsem toho nakoupit hromadu, nemluvě o tom, že jsem neměla na hotovosti zrovna moc na rozhazování.Nikdy jsem nečetla nic z děl slavného ruského spisovatele Alexandra Solženicyna, proto, když jsem tam zahlédla knihu Jeden den Ivana Děnisoviče, neváhala jsem a vzala ji taky. Určitě mám v plánu přečíst si časem i Souostroví Gulag, ale opravdu nevím, kdy na to dojde řada. Kolem mě je pořád tolik a tolik krásných knížek, které bych si chtěla přečíst, a dala jsem si takové nepsané pravidlo, že raději nebudu číst víc než dvě najednou, abych v tom neměla zmatek.Také jsem tam našla spoustu českých detektivek za 79,- Kč, které by se mi hodně hodily do naší obecní knihovny. No, třeba někdy příště. Posledním, co jsem si tam koupila, bylo CD s nejkrásnějšími keltskými písněmi a melodiemi. Jsem na to moc zvědavá.


Přes bazar na Databázi knih jsem si pak ještě objednala knížku, na kterou se moc těším, až si přečtu - Exodus, od mého oblíbeného autora nacistické tématiky, Guido Knoppa. Byla úplně nová a spolu s poštovným stála 149,- Kč. Pokud bych si ji objednala v klasickém e-shopu, stála by samotná cca o stovku víc plus poštovné. Takže jsem skvěle ušetřila... Bude to sice drsné čtení, ale já jsem toho názoru, že je potřeba znát historii svou i cizí, aby se z ní člověk mohl poučit a v tomto případě, aby nemohlo dojít k tomu, že se něco takového bude v budoucnu opakovat.


Nedávno jsem tu psala o prosincové Xantypě. No, povedl se mi, Bohu díky, koupit poslední kousek, který tam měli, za což jsem moc ráda, protože je plná zajímavého čtení - dalajláma, Jan Sokol atd. Protože ji teď mám půjčenou, tak to budu muset odložit...ostatně stejně nevím, co číst dřív. Také jsem si pořídila nejnovější vydání Zemí světa a Koktejlu. Časopis Lidé a Země, bohužel, nebyl stále ještě v prodeji. To snad napravím příští týden.

Tak to je prozatím z této oblasti všechno. Všem, kdo rádi čtou, přeji mnoho krásných chvil strávených nad knihou nebo časopisem, těm ostatním, aby je to časem taky "chytlo".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za Vaši návštěvu na mém blogu a potěšíte mě, vrátíte-li se dříve či později opět.